Menu

Vinales nie wierzył w poprawę Rossiego podczas wyścigu w Katarze

Maverick Vinales i Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Zwycięzca Grand Prix Kataru, Maverick Vinales przyznał po wyścigu, że był zszokowany tym, że przez większość wyścigu za plecami Hiszpana znajdował się jego partner z zespołu Valentino Rossi, podczas rozpoczynającego sezon wyścigu na torze Losail.

W swoim pierwszym wyścigu w nowych barwach, Vinales zgodnie z oczekiwaniami po przedsezonowych testach zwyciężył w wyścigu w Katarze, wyprzedzając Andreę Dovizioso na Ducati tocząc z nim zaciętą walkę o wygraną w drugiej połowie wyścigu.

Tuż za nimi na trzeciej lokacie znalazł się Rossi, który przejechał wiele okrążeń za plecami Vinalesa, jednak nie miał wystarczająco dobrego tempa, aby wyprzedzić nowego partnera z zespołu.

Vinales po wyścigu przyznał, że był zszokowany postawą Rossiego, kiedy zobaczył, że jest za nim na tablicy informacyjnej na prostej startowej, po tym jak Włoch miał problemy w trakcie treningów i w wyścigu startował z odległego 10. pola, jednak udało mu się dołączyć do czołówki.

Wcale nad nim nie dominowałem - powiedział Vinales o Rossim. Wiem, że Valentino daje z siebie więcej w niedzielę, ale gdy zobaczyłem, że nie mam nad nim dużej przewagi [na tablicy], pomyślałem: „to niemożliwe”

Martwiłem się, że mnie wyprzedzi i przeszkodzi mi w moim wyścigu, ale w końcówce kręciłem niskie 1:56 i powiększyłem przewagę. Chcę jednak pogratulować Valentino. To były dla niego trudne testy przedsezonowe, ale udało mu się poprawić i stanąć na podium.

Po dominacji w trakcie testów zimowych, Vinales w Katarze był głównym faworytem do zwycięstwa, Hiszpan przyznał, że spełnienie pokładanych w nim oczekiwań było dla niego wielką ulgą.

Poczułem, że spadł mi ciężar z barków - powiedział. Byłem najszybszy podczas wszystkich testów i przyjechałem tu z myślą o zwycięstwie. Po świetnym pierwszym treningu i ciążącej na mnie presji, o zwycięstwo nie było łatwo.

Udało mi się to i jestem bardzo szczęśliwy, jestem bardzo usatysfakcjonowany i bardzo zmotywowany przed Argentyną.

Zapytany, czy czuje się lepiej niż po zwycięstwie na torze Silverstone w minionym sezonie dla Suzuki, Vinales odpowiedział - Pierwsze zwycięstwo to zawsze pierwsze zwycięstwo, ale jestem bardzo zadowolony. Pierwsze Grand Prix [w Yamasze], pole position i zwycięstwo.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE