Menu

Rins weźmie udział w Grand Prix Argentyny

Alex Rins / Suzuki ECSTAR

Alex Rins wystąpi w drugiej rundzie Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP w nadchodzący weekend w Argentynie z częściowo złamaną prawą kostką.

Rins miał wypadek podczas treningu na motocyklu motocross’owym w minionym tygodniu, w wyniku którego częściowo złamał kostkę między piętą a nogą.

Chociaż Hiszpan spodziewał się, że może wziąć udział w Grand Prix Argentyny z bólem, a Suzuki poinformowało, że kostka Rinsa nie będzie w 100 procentach sprawna. Kierowca japońskiego producenta przeszedł w poniedziałek badania, po których zadecydowano, że jest on zdolny do wzięcia udziału weekendzie na torze Termas de Rio Hondo i przyleciał do Argentyny, to korzystał z kuli.

Rins będzie przechodził zabiegi na osłabiony staw, które pozwolą mu korzystać z tylnego hamulca, przez cały tydzień w Termas de Rio Hondo.

To nie jest zła kontuzja, ale potrzeba czasu na odzyskanie pełnej sprawności. Mam nadzieję, że ból nie będzie zbyt duży i jestem podekscytowany kontynuowaniem nauki w królewskiej klasie na moim [motocyklu] Suzuki - powiedział Rins.

Rins zakończył swój debiutancki wyścig w MotoGP na torze Losail na dobrej dziewiątej lokacie i był jedynym punktującym zawodnikiem Suzuki, po tym jak po wywrotce z wyścigu odpadł Andrea Iannone.

Image © Suzuki Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE