Menu

Maverick Vinales najszybszy w pierwszym treningu na torze Termas de Rio Hondo

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Maverick Vinales z fabrycznej Yamahy okazał się najszybszym zawodnikiem, podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Argentyny na torze Termas de Rio Hondo.

Hiszpan swoje najszybsze okrążenie pomiarowe pokonał pod koniec sesji, osiągając czas w postaci 1:40.356, co pozwoliło wyprzedzić drugiego w zestawieniu Danilo Petrucciego z OCTO Pramac Racing, który stracił 0.206 sekundy.

Na trzeciej lokacie uplasował się Johann Zarco, który po raz kolejny pokazał bardzo dobrze tempo i do najszybszego Vinalesa stracił 0.218, lecz utrzymał za sobą swojego zespołowego kolegę Jonasa Folger, którego wyprzedził o 0.086 sekundy.

Czołową piątkę uzupełnił natomiast Karel Abraham z Pull&Bear Aspar Team, pokonując tor w Argentynie w czasie 1:40.678.

Czasem na poziomie 1:40.701 popisał się Andrea Iannone z Suzuki, wyprzedzając swojego byłego kolegę z zespołu Andreę Dovizioso, który stracił zaledwie 0.015 sekundy, po uzyskaniu rezultatu na poziomie 1:40.716.

Ósmy był ostatecznie Hector Barbera (1:40.853), przed Jackiem Millerem z Marc VDS (1:40.867) i Alvaro Bautistą z Aspara (1:40.936).

Problemy dopadły natomiast Marca Marqueza, który już na początku sesji wywrócił się w drugim zakręcie, jednak po kilku minutach przerwy zdołał powrócić do piątkowych przygotowań. Zawodnik Repsol Hondy ukończył ostatecznie trening na jedenastej lokacie.

Prócz Marqueza w czołowej dziesiątce swego miejsca nie znaleźli Jorge Lorenzo, który był piętnasty, Valentino Rossi z szesnastym czasem i Dani Pedrosa, który zakończył trening na dziewiętnastej pozycji.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE