Menu

Błąd w doborze opony przyczyną problemów Lorenzo w piątek

Jorge Lorenzo / Ducati

Jorge Lorenzo przyznał po piątkowych treningach Grand Prix Argentyny, że powodem jego słabej dyspozycji w pierwszych sesjach był błąd w planie wykorzystania mieszanek opon.

Kierowca Ducati znalazł się w gronie czołowych kierowców, którzy mieli problemy w trakcie pierwszego dnia weekendu na torze Termas de Rio Hondo. Hiszpan zakończył drugi trening z 18. czasem i stratą 1.122 do najszybszego Mavericka Vinalesa.

Oznacza to, że trzykrotny mistrz świata MotoGP po raz drugi w tym sezonie rozpocznie kwalifikacje od Q1, jeśli prognozy opadów deszczu w sobotę sprawdzą się.

Po trudnej rozpoczynającej sezon 2017 rundzie w Katarze, którą zakończył na 11. miejscu, Lorenzo powiedział, że jego pozycja w piątek na torze w Argentynie nie prezentuje w pełni jego potencjału, ponieważ zespół Ducati popełnił błąd zakładając do motocykla Hiszpana miękkiej przedniej opony na jego ostatni przejazd.

Lorenzo chciał założenia pośredniej opony i powiedział, że nie zdawał sobie sprawy z błędu pod koniec sesji.

Popełniliśmy błąd w planowaniu opon - wyjaśnił Lorenzo. [Wykorzystaliśmy] bardziej miękkiej mieszanki, kiedy warunki nie były dobre dla miękkiej opony. Nie wiedziałem [o tym], myślałem, że miałem pośrednią oponę. Nie rozumiem dlaczego przód skończył się tak szybko, ale po treningu zrozumiałem, że popełniliśmy błąd.

Przez to straciliśmy szansę może nie na czołową piątkę, ale blisko niej. Byliśmy na 18. pozycji, ale jesteśmy bardzo blisko. Z odpowiednią przednią oponą na pewno bylibyśmy wyżej w klasyfikacji.

Kierowca Ducati dodał, że jest optymistą i pokaże się lepiej w swoim drugim wyścigu w nowym zespole. Hiszpan powiedział także, że czuł się bardziej komfortowo na motocyklu podczas treningu.

Myślę, że jeśli będzie sucho to możemy pojechać dobry wyścig. Zobaczymy, czy będzie sucho w kwalifikacjach, jeśli tak to możemy być wysoko. Jestem optymistą, ponieważ dobrze odnalazłem się w wyjściu z kilku zakrętów - powiedział.

Zobaczymy, czy w sobotę możemy wykonać krok do przodu i na pewno będziemy szybsi na właściwej przedniej oponie i przyciśniemy na szybkim okrążeniu.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE