Menu

Marquez tryumfatorem sesji kwalifikacyjnej GP Argentyny

Marc Marquez / Repsol Honda Team

Marc Marquez wywalczył pierwsze pole startowe w trudnych warunkach sesji kwalifikacyjnej GP Argentyny. Zawodnik zespołu Repsol Honda zapewnił sobie pole position za sprawą wyniku 1:47.512.

Zaskakująco drugą pozycję zdobył Karel Abraham z prywatnej ekipy Aspar-Ducati. Czech do najszybszego Marqueza stracił 0.763s, lecz o wiele mniejszy dystans dzielił go od trzeciego Cala Crutchlowa, który okazał się o zaledwie 0.003s wolniejszy.

Choć opady deszczu pojawiły się na długo przed startem kwalifikacji, w Q2 aura uległa poprawie, a tor zaczął przesychać, lecz na slicki było nadal za mokro.

Takie warunki okazały się dużym utrudnieniem dla Mavericka Vinalesa, który na suchej nawierzchni w piątek przewodził stawce, natomiast w kwalifikacjach zdołał uplasować się dopiero na szóstej pozycji.

Przed nim znaleźli się Danilo Petrucci (czwarta pozycja) oraz Dani Pedrosa, który był najszybszy w Q1. W pierwszej części kwalifikacji musiał startować także Valentino Rossi, choć Włoch ostatecznie w kwalifikacjach był siódmy.

W pierwszej części kwalifikacji na czele długo utrzymywał się Andrea Dovizioso, lecz w dalszej części nie zdołał poprawić czasu i musiał ulec Pedrosie oraz Rossiemu, kończąc tym samym Q1 na trzeciej pozycji, co oznacza, że do wyścigu wystartuje z trzynastej lokaty, czyli trzy pozycje wyżej od Jorge Lorenzo.

Ósmy czas w sesji kwalifikacyjnej na Termas de Rio Hondo zanotował Aleix Espargaro z ekipy Aprilia. Hiszpan finiszował przed Lorisem Bazem oraz Alvaro Bautistą, który zamknął pierwszą dziesiątkę.

Najszybszym z tegorocznych debiutantów okazał się jedenasty Jonas Folger. Za nim znalazł się Andrea Iannone z Suzuki, który pod koniec Q2 zdecydował się założyć opony typu slick, lecz już po jednym okrążeniu powrócił do opon przeznaczonych na deszcz.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE