Menu

Cal Crutchlow: Mogłem walczyć z Vinalesem o zwycięstwo, gdyby nie ostrzegająca lampka

Cal Crutchlow / LCR Honda

Kierowca LCR Hondy, Cal Crutchlow jest przekonany, że mógł powalczyć z Maverickiem Vinalesem o zwycięstwo w wyścigu na torze Termas de Rio Hondo, gdyby nie pojawiło się w jego motocyklu ostrzegające światełko na wyświetlaczu.

Crutchlow, który triumfował w dwóch zeszłorocznych wyścigach Grand Prix, jechał przez większość rywalizacji w Argentynie na drugiej pozycji, jednak ostatecznie uzupełnił podium tuż za zawodnikami Movistar Yamahy, po tym jak stracił miejsce na rzecz Valentino Rossiego pod koniec wyścigu.

Brytyjczyk powiedział jednak po wyścigu, że mógł walczyć z Vinalesem o zwycięstwo, gdyby nie był zmuszony odpuścić.

Wyścig był całkiem prosty - powiedział po wyścigu Crutchlow w rozmowie z BT Sport. Szczerze mówiąc, to mogłem przycisnąć Mavericka, próbowałem tego dwa lub trzy razy, ale miałem światełko ostrzegające na wyświetlaczu za każdym razem gdy przycisnąłem, więc musiałem zwolnić.

Mogłem utrzymać tempo, zwolniłem i Valentino utrzymywał to samo tempo za mną. W końcówce, kiedy [Rossi] mnie wyprzedził, prawdopodobnie mogłem się za nim utrzymać znacznie bliżej, ale ostrzegająca lampka świeciłam się i mogłem jedynie ukończyć wyścig. Ostatecznie był to całkiem prosty wyścig, nie działo się za wiele, ale dobrze się bawiłem.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE