Menu

Dovizioso oskarża Petrucciego o spowodowanie kolizji w wyścigu w Argentynie, nie Aleixa Espargaro

Andrea Dovizioso / Ducati

Według Andrei Dovizioso to Danilo Petrucci spowodował jego przedwczesne zakończenie wyścigu o Grand Prix Argentyny, a nie Aleix Espargaro.

Drugi rok z rzędu Dovizioso został wyeliminowany z wyścigu na torze Termas de Rio Hondo przez innego kierowcę, w ubiegłym roku przez ówczesnego partnera z zespołu Andreę Iannone, a w niedzielnym wyścigu na 15 okrążeniu z rywalizacji wyeliminował go Aleix Espargaro.

Włoch nie oskarżył jednak starszego z braci Espargaro o spowodowanie przedwczesnego zakończenia wyścigu. Według Dovizioso to Danilo Petrucci był głównym sprawcą kolizji kierowcy Ducati i Aprilii.

Dovizioso walczył z Petruccim o szóstą lokatę, za dwójką włoskich kierowców jechał Aleix Espargaro, jednak kierowca fabrycznego zespołu Ducati oskarżył zawodnika klienckiego zespołu Pramac o jazdę w zły sposób, gdy ten miał problemy ze spadkiem przyczepności tylnej opony.

Gdy byłem za Danilo, miał kompletnie zużytą oponę, jechał w zły sposób - przyznał Dovizioso. Przytrzymywał wielu kierowców hamując w dziwny sposób. Myślę, że przesadził.

Każdy próbował swojego stylu, ale wykorzystywany przez [Petrucciego] był bardzo zły. Próbowałem go wyprzedzić po wewnętrznej, ale dohamował później i zamknął mi drzwi.

Uważam, że źle postąpił, ponieważ nie dał szansy na zrobienie czegokolwiek. Nie jesteśmy wstanie hamować jak on, jest cięższy i może hamować mocniej, to nie w porządku. Nie był na limicie, ale to nie fair. To sprokurowało wypadek.

Prawie w niego uderzyłem, a Aleix popełnił błąd w tym manewrze. Na pewno był to błąd Aleixa, ale wszystko zapoczątkował Danilo.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE