Menu

Pol Espargaro widzi światełko w tunelu w rozwoju KTM'a, po zdobyciu punktów w Argentynie

Pol Espargaro i Bradley Smith / KTM

Zespół fabryczny KTM’a przyznał, że widzi światełko w tunelu, w swoim nowym projekcie MotoGP, po zdobyciu punktów przez obu kierowców austriackiego producenta.

KTM miałby spore problemy ze zdobyciem punktów od początku sezonu, ale dzięki wywrotkom kierowców z przodu, duet spod znaku Red Bulla zajął dwa ostatnie miejsca w punktowanej piętnastce. Pol Espargaro zakończył wyścig na torze Termas de Rio Hondo na 14. miejscu, z kolei Bradley Smith na 15. lokacie.

Termas de Rio Hondo należał do obiektów, na których austriacki producent nie prowadził testów, jednak kierowcom KTM’a udało się zająć 18. i 19. pole startowe w kwalifikacjach na mokrej nawierzchni wyprzedzając Tito Rabata z zespołu Marc VDS oraz Hectora Barberę z Avintii.

Najważniejsze dla całego zespołu jest to, że zdobyliśmy pierwsze punkty dla KTM’a w historii w kategorii MotoGP. Z drugiej strony myślę, że mieliśmy szansę na trochę lepszy rezultat. Traciliśmy przez prędkości na prostej, ale walczyłem z Barberą i Tito - powiedział po niedzielnym wyścigu Pol Espargaro.

Szkoda, bo czułem się szybszy i byliśmy szybsi. Mogliśmy być przed nimi pod koniec wyścigu, ale było to niemożliwe do zrobienia. Nadal mamy kilka słabych punktów, ale z drugiej strony gratuluję chłopakom, robią dobrą robotę. Stawiamy kolejne kroki, na pewno nadal jesteśmy z tyłu, ale zaczynamy widzieć światełko w tunelu.

Image © KTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE