Menu

Rossi zadowolony po najlepszych piątkowych treningach w tym sezonie

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Kierowca Movistar Yamahy Valentino Rossi jest przekonany, że będzie to jego najlepszy weekend w nowym sezonie 2017 na torze w Austin, dzięki najlepszemu piątkowi w tym sezonie po problemach w treningach w pierwszych dwóch rundach.

Rossiemu trudno było zaadaptować się do tegorocznego motocykla M1 w trakcie przedsezonowych testów, zwłaszcza miał problemy z wyczuciem motocykla i pewnością na wejściu w zakręt, przez to Włoch sporo tracił w treningach w pierwszych dwóch rundach w Katarze i Argentynie.

W tych dwóch Grand Prix 9-krotny mistrz świata znajdował się na dalszych pozycjach po zsumowaniu czasów z treningów, a także tracił ponad 1 sekundę do swojego nowego partnera z zespołu Mavericka Vinalesa, jednak podczas wyścigów Rossi prezentował niesamowitą formę i stawał dwukrotnie na podium wraz z Hiszpanem, który z kolei triumfował w pierwszych rundach sezonu 2017.

38-latek z Tavulli zakończył piątkowe treningi z czwartym czasem na torze Austin, 0.745 sekundy wolniejszym od najszybszego Marca Marqueza i 0.355 sekundy wolniejszym od Vinalesa, nie korzystając przy tym z tylnej miękkiej opony.

To bardzo ważne dla nas, ponieważ nie zmienialiśmy zbytnio motocykla w porównaniu do Argentyny i próbowaliśmy zrozumieć jak motocykl będzie działał na tym torze i nie było dużej różnicy - powiedział po piątkowych treningach Rossi.

Już rano byliśmy w czołowej 10, ale nie za blisko [czołówki]. Wygląda na to, że możemy coś jeszcze poprawić, ale musimy lepiej zrozumieć podstawowe ustawienia motocykla.

Popołudniu pojechałem dobre okrążenie na [przedniej] miękkiej oponie, ale tempo nadal jest do poprawy na dohamowaniach, to trudne do zrobienia, ale w porównaniu do Kataru i Argentyny to najlepszy początek weekendu - zakończył.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE