Menu

Abraham ze złamaną kostką po zderzeniu z Bautistą

Karel Abraham / Aspar Team

Karel Abraham doznał złamania kości w prawej kostce w kompletnie niepotrzebnym zderzeniu ze swoim partnerem z zespołu Alvaro Bautistą w treningu na torze w Austin.

Kierowca Aspara, który startował do wyścigu w Argentynie ze świetnego drugiego pola, spowodował wypadek na wyjściu z zakrętu numer 11 w drugiej sesji treningowej z Bautistą i upadł na prawą kostkę.

Decyzja czeskiego kierowcy odbije się na dalszej części weekendu, a zwłaszcza na sobocie, bowiem Bautista miał w swoim motocyklu założone miękkiej opony.

Pierwsze zakręty przejechałem ostrożnie, dopiero później przycisnąłem. Na tylnej prostej dohamowałem zbyt późno i wyjechałem szeroko - powiedział Abraham.

Kiedy skręcałem i otworzyłem przepustnicę, niefortunnie Alvaro był na wyjściu z zakrętu w tym samym czasie i nie wiem dlaczego uderzył mnie z boku. Nie spodziewałem się tego i miałem dużą kraksę, a motocykl wylądował na mnie. Czuję ból w kilku miejscach.

Potrzebuję prześwietlenia mojej kostki, ale mam nadzieję, że będę mógł wrócić na motocykl [w sobotę].

Jestem poddenerwowany, ponieważ kiedy popełnisz błąd i masz wypadek ostatecznie czegoś się uczysz. Tym razem było to kompletnie niepotrzebne.

Image © Aspar Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE