Menu

Marc Marquez: Yamaha ma przewagę na nierównościach w Austin

Marc Marquez / Repsol Honda

Według urzędującego mistrza świata MotoGP Marca Marqueza, to Yamaha ma przewagę nad resztą stawki, a nie Honda mimo najszybszego okrążenia Hiszpana w trakcie drugiej sesji treningowej.

Marquez, który jest nie pokonany w królewskiej klasie na torach w Stanach Zjednoczonych, ustanowił najszybszy czas okrążenie w piątkowych treningach na miękkiej tylnej oponie na swoim ostatnim wyjeździe.

Kierowca Repsol Hondy uważa jednak, że to Yamaha M1 prowadzona przez Mavericka Vinalesa lepiej poradzi sobie na nierównym torze w Austin, który według opinii jest bardziej dziurawy niż przed rokiem.

Jestem bardzo zadowolony, ponieważ jestem regularny - powiedział po piątkowych treningach Marquez. Nadal możemy poprawić się w niektórych miejscach, ale mieliśmy problemy z pewnością przodu i pochłanianiem nierówności.

Wygląda na to, że motocykl Yamahy, podobnie jak w Argentynie, [w Austin] również bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem nierówności, ich motocykl jest bardzo stabilny, w porównaniu do reszty, które cały czas uciekają. Musimy zrozumieć dlaczego [tak się dzieje].

Najbliższym konkurentem w piątek był niespodziewania debiutujący w MotoGP w tym sezonie Johann Zarco na zeszłorocznym modelu Yamahy M1, Hiszpan przyznał, że jadąc za Francuzem obserwował zachowanie M1 podkreślając siłę motocykla japońskiego producenta.

Yamaha na nierównościach jest bardzo dobra, bardzo stabilna - przyznał Marquez. Jej przyspieszenie z każdym rokiem jest coraz lepsze. Jechałem za Zarco i wszystko zrozumiałem. Mają bardzo mocny punkt i musimy ciężko pracować by zaatakować w innym punkcie.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE