Menu

Maverick Vinales z najlepszym czasem w trzecim treningu GP Ameryk

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Maverick Vinales z zespołu Monster Yamaha MotoGP osiągnął najlepszy czas podczas trzeciej sesji treningowej Grand Prix Ameryk na torze Circuit of the Americas, wyprzedzając Daniego Pedrosę oraz Cala Crutchlowa, którzy uplasowali się ostatecznie na drugiej i trzeciej lokacie.

Hiszpan z Yamahy swoje najszybsze okrążenie pokonał pod koniec sesji, pokonując tor w Teksasie z czasem 2:03.979, co pozwoliło wyprzedzić drugiego w zestawieniu Daniego Pedrosę, który wskoczył za plecy Vinalesa o 0.317 sekundy.

Trzecia pozycja należała ostatecznie do Cala Crutchlowa, który swój najszybszy czas osiągnął w czasie 2:04.677, co dało aż 0.698 sekundy straty do najszybszego Vinalesa.

Na czwartej pozycji trzecią sesję treningową zakończył Marc Marquez, który swój czas 2:04.687 osiągnął podczas pierwszych dziesięciu minut, jednak z powodu dwóch upadków nie zdołał ostatecznie poprawić rezultatu, choć utrzymał za sobą Scotta Reddinga (2:04.956) oraz Jacka Millera (2:05.272).

Siódma lokata ostatecznie należała do Johanna Zarco z Monster Yamahy Tech 3, który osiągnął czas w postaci 2:05.653 i wyprzedził ósmego Lorisa Baza z Reale Avintii Racing o 0.099 sekundy.

Czołową dziesiątkę zamknęli Tito Rabat z Marc VDS (2:05.768) i Danilo Petrucci z OCTO Pramac Racing (2:05.872).

Aż dziewięciu zawodników wywróciło się podczas pierwszej sobotniej sesji treningowej na torze Circuit of the Americas - Alvaro Bautista, Andrea Dovizioso, Sam Lowes, Andrea Iannone, Jorge Lorenzo, dwukrotnie Aleix Espargaro i Marc Marquez oraz Alex Rins, który złamał lewy nadgarstek i po przejściu badań w centrum medycznym na torze musiał zrezygnować z dalszych startów.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE