Menu

Lorenzo obwinia graining przedniej opony za spadek w klasyfikacji w Austin

Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso / Ducati

Jorge Lorenzo twierdzi, że graining przedniej opony spowodował jego spadek w klasyfikacji pod koniec niedzielnej rywalizacji podczas wyścigu o Grand Prix Ameryk w Austin.

Trzykrotny mistrz świata MotoGP nie może uznać początku współpracy z Ducati za udany. Hiszpan w swoim debiutanckim wyścigu w barwach włoskiego producenta zajął dopiero 11. Lokatę, z kolei w drugim w tym sezonie wyścigu w Argentynie wypadł z rywalizacji już w pierwszym zakręcie.

W niedzielnym wyścigu w Austin Lorenzo zajął 9. pozycję, trzy lokaty za swoim partnerem z zespołu Andreą Dovizioso, który rundę w Teksasie zakończył na 6. miejscu. Hiszpan jechał na siódmej lokacie, jednak w końcowej części wyścigu stracił to miejsce, spadając za Andreę Iannone z Suzuki i Danilo Petrucciego z Pramac Racing.

Myślę, że dopóki nie miałem problemów z przednią oponą, to zbliżałem się do Dovizioso - powiedział po wyścigu Lorenzo. Gdy nie miałem problemów z grainingiem przodu to jechałem na 7. pozycji, tuż za Dovizioso.

Kiedy jednak zaczął się graining prawej strony opony, prawdopodobnie był on większy niż u reszty konkurentów, musiałem zwolnić o pięć lub siedem dziesiątych. Kiedy Iannone mnie dogonił i wyprzedził dość agresywnie wyjechałem poza tor w pierwszym sektorze i dlatego straciłem dwie sekundy na tym okrążeniu.

Petrucci również gdy mnie dogonił, to wyprzedził mnie w sektorze gdzie traciłem najwięcej przez graining przodu.

Lorenzo dodał również, że jego styl jazdy w jeszcze większym stopniu generował graining w Austin: Również na Yamasze [zmagałem się] tutaj z grainingiem, zwłaszcza w trójszczytowych prawych zakrętach, z tego typu grainingiem zmagało się wielu kierowców.

Dodatkowo nie pomagał mój styl jazdy, dodaje trochę więcej gazu. Dzieje się tak jedynie na tego typu torach. Z drugiej strony Ducati dobrze radzi sobie z przednią oponą, więc nie wiem skąd wzięły się tego rodzaju problemy.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE