Menu

Marc Marquez: Honda nadal ma problemy, mimo zwycięstwa w Teksasie

Marc Marquez / Repsol Honda

Według zwycięzcy Grand Prix Ameryk Marca Marqueza, Honda nadal będzie miała problemy w walce o tytuł mistrzowski, mimo zwycięstwa w Austin.

Po zdominowanych przez Mavericka Vinalesa pierwszych dwóch rundach sezonu 2017 w Teksasie doszło do przełamania dominacji kierowcy Movistar Yamahy. Świetnie dysponowany Marquez jak co roku, znów stanął na pierwszym polu startowym i ponownie zwyciężył w Grand Prix Ameryk, awansując przy tym na trzecią pozycję w klasyfikacji mistrzostw. Hiszpan traci do nowego lidera Valentino Rossiego 18 punktów.

Duet Repsol Hondy przewodził stawce przez większość wyścigu, jednak ostatecznie to Rossi przedzielił dwójkę kierowców japońskiego producenta. Vinales wypadł z wyścigu już na jego początku przez co stracił prowadzenie w mistrzostwach na rzecz swojego partnera z zespołu.

Honda weźmie udział w testach, które odbędą się w nadchodzący wtorek na torze Le Mans, a na motocyklach zasiądą Marquez i Pedrosa, dla których będzie to drugi prywatny dzień testowy spośród pięciu dostępnych w trakcie trwania sezonu.

Wszyscy producenci wezmą udział w testach na francuskim obiekcie. Aprilia z kolei zaplanowała dwudniowe testy w tym tygodniu na torze Mugello.

Marquez, który wybił bark w trakcie prywatnych testów na torze Jerez, ma nadzieję, że testy w Le Mans pomogą w poprawie RC213V w zbliżeniu się do Yamahy.

To było ważne [zwycięstwo], ponieważ dzięki temu jesteśmy na trzecim miejscu w mistrzostwach - powiedział Marquez, który poprzednio wywrócił się gdy prowadził w wyścigu w Argentynie. Przed wyścigiem byłem ósmy, więc wiedziałem, że muszę zacząć odrabiać straty.

Nadal nie czuję się najlepiej na motocyklu, ciągle czegoś nam brakuj. Przed nami ważny test w Le Mans i ważny wyścig w Jerez. Musimy zrozumieć, co jest problemem, ponieważ jeśli go znajdziemy i naprawimy, będziemy mocniejsi w mistrzostwach.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE