Menu

GP Meksyku w kalendarzu Motocyklowych Mistrzostw Świata?

Autodromo Hermanos Rodriguez

Organizatorzy Grand Prix Meksyku Formuły 1 na torze Autodromo Hermanos Rodriguez, przyznali, że chcą dołączyć do kalendarza Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Obiekt położony w Mexico City powrócił do kalendarza królowej motorsportu w 2015 roku. Meksyk organizuje również rundę Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) oraz Formuły E.

Wyścigi na dwóch kółkach zostały uwzględnione przez promotora meksykańskiej rundy Grupę CIE podczas przebudowy toru imienia braci Rodriguez i istnieje szansa na pierwszą w historii Grand Prix Meksyku Motocyklowych Mistrzostw Świata, bądź Mistrzostw Świata Superbike’ów.

Członek Komisji Bezpieczeństwa FIM, Franco Uncini odwiedził tor w Mexico City po wyścigu w Austin, aby ocenić jego przydatność.

Organizatorzy zamierzają zorganizować rundę MotoGP i otrzymać ocenę A. Aktualnie otrzymali oni ocenę B, która pozwala im na organizację jedynie rundy Mistrzostw Świata Superbike’ów.

Zmiany wymagające poprawy bezpieczeństwa uważane są za główną trudność w otrzymaniu najwyższej możliwej oceny, jednak przez lokalizację toru w obrębie obszaru miejskiego, prace będą musiały zyskać potwierdzenie ze strony samorządu lokalnego.

Meksyk dołączył do grupy obiektów, które zgłaszają swoje aspirację do zorganizowania rundy Motocyklowych Mistrzostwa Świata. Tajlandia prawdopodobnie dołączy do kalendarza mistrzostw już w przyszłym roku, z kolei Finlandia oraz Kazachstan również są zmotywowane do organizacji wyścigu w swoim kraju.

Szef Dorny Carmelo Ezpeleta stwierdził, że kalendarz Motocyklowych Mistrzostw Świata nigdy nie przekroczy 20 rund w sezonie. Pozostało więc jedynie jedno wolne miejsce dla jednego z trzech obiektów, które mogą w najbliższym czasie dołączyć do kalendarza mistrzostw wraz z Tajlandią, o ile z kalendarza nie wypadnie żadna z obecnych Grand Prix.

Image © Mercedes AMG Petronas

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE