Menu

Crutchlow z najlepszym czasem w drugiej sesji Grand Prix Wielkiej Brytanii

Cal Crutchlow / LCR Honda

Cal Crutchlow z zespołu LCR Honda osiągnął najlepszy rezultat w drugim treningu na torze Silverstone, swojej domowej rundzie w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

Brytyjczyk okrążenie w czasie 2:00.897 pokonał pod koniec sesji, wyprzedzając dwóch zawodników fabrycznej Yamahy, którzy podobnie jak Crutchlow znaleźli się w pierwszej trójce na swoich ostatnich okrążeniach. Drugi Rossi do najszybszego kierowcy LCR Hondy stracił 0.241 sekundy, natomiast Vinales kolejne 0.030 sekundy.

Czwarta lokata finalnie należała do Aleixa Espargaro, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 2:01.592, co pozwoliło utrzymać za sobą Marca Marqueza, który dwukrotnie upadał na torze.

Hiszpan swój pierwszy upadek zaliczył w szybkim zakręcie Becketts, w którym został wyrzucony z motocykla, jednak zdołał powrócić do akcji i osiągnąć pierwszą lokatę. Pod koniec sesji zawodnik Hondy ponownie stracił panowanie nad motocyklem, jednak tym razem w zakręcie Village, tracąc możliwość poprawy rezultatu.

Jorge Lorenzo z Ducati Team ukończył drugie przygotowania do GP Wielkiej Brytanii na szóstym miejscu ze stratą 0.758 sekundy, natomiast tuż za nim znalazł się Pol Espargaro z KTM'a, który był wolniejszy od swojego rodaka o jedyne 0.177 sekundy.

Ósma pozycja należała do Johanna Zarco z Tech 3 (2:01.885), za którym znaleźli się Andrea Dovizioso (2:01.893) i Scott Redding (2:01.933).

Po raz kolejny słabsze tempo odnotował Dani Pedrosa, który tym razem znalazł się dopiero na siedemnastej lokacie ze stratą ponad półtorej sekundy do Cala Crutchlowa.

Zawodnicy po zakończeniu drugiej sesji treningowej mieli okazję przetestować nowe regulacje dotyczące zmiany motocykla podczas trwania wyścigu, które były ustawione prostopadle do kierunku jazdy. Każdy z zespołów dysponował także człowiekiem odpowiedzialnym za wypuszczanie zawodnika ze stanowiska serwisowego, czyli 'lollipop man'em'.