Menu

Drugi dzień testów MotoGP w Tajlandii dla Marqueza

Marc Marquez

Urzędujący mistrz świata w ostatnich minutach drugiego dnia testów na torze Buriram pokonał najszybsze okrążenie, które pozwoliło mu na znalezienie się przed Danim Pedrosą w zestawieniu z czasami.

To 32-letni Hiszpan plasował się na czele tabeli z wynikami przez większość sesji. Wszystko to za sprawą czasu okrążenia 1:30,127 sekundy, który został ustanowiony przez niego na cztery godziny przed końcem dnia testowego. Od tego momentu rezultaty nie ulegały poprawie, co wynikało z tego, że temperatury na torze Buriram sięgnęły najwyższego poziomu.

Warunki poprawiły się dopiero w ostatniej godzinie. Skorzystało z tego wielu zawodników, między innymi Jack Miller, który awansował na drugą pozycję z rezultatem 1:30,185. Reprezentant Pramac Ducati spadł na trzecie miejsce, po tym jak Marc Marquez jako jedyny zszedł poniżej bariery 1 minuty i 30 sekund.

Maverick Vinales przez większość popołudnia plasował się poza pierwszą dziesiątką, lecz zanotowany rezultat 1:30,347 sekundy pozwolił mu na zajęcie czwartej pozycji. Jego wynik był lepszy zaledwie o jedną dziesiątą od Johann'a Zarco z zespołu satelickiego Yamahy - Tech 3.

Danilo Petrucci uzyskując szósty czas sesji, sprawił, że obaj reprezentanci ekipy Pramac Ducati zajęli miejsce w pierwszej szóstce.

Mniej powodów do radości mieli zawodnicy Suzuki. Alex Rins i Andrea Iannone testowali różne wersje nowych owiewek, lecz płynny przebieg sesji został uniemożliwiony przez ich wywrotki. Zaskoczeniem również była dopiero ósma pozycja Cala Crutchlowa, który w piątek był najszybszy. Pierwszą dziesiątkę zamknęli reprezentanci fabrycznego zespołu Ducati - Jorge Lorenzo i Andrea Dovizioso.

Valentino Rossi nie zdołał poprawić się w ostatniej godzinie sesji testowej, co owocowało dopiero czternastym wynikiem i aż 0,919 sekundy straty do najszybszego Marca Marqueza.

W niedzielę ostatni dzień testów na torze Buriram w Tajlandii. Potem zawodników od startu sezonu 2018 dzielić będzie jedynie sesja na torze Losail w Katarze.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE