Menu

Tech 3 rozstaje się z Yamahą

Tech 3

Po 20 latach współpracy, zespoły postanowiły zakończyć swoją współpracę. Nadchodzący rok będzie ich ostatnim wspólnym sezonem. Oficjalnie decyzję podjął szef Tech 3, Hervé Poncharal.

Ekipa Tech3 nie wycofuje się z rywalizacji w MotoGP i Moto2. Obecnie trwają rozmowy dotyczące pozyskania nowego strategicznego partnera, a w medialnych spekulacjach pojawiają się nazwy takich marek jak Suzuki czy KTM.

Tech 3 to mała firma, która musi myśleć o przyszłości i rozważyć różne opcje - powiedział szef zespołu, Herve Poncharal.

Jakie skutki może nieść za sobą zerwanie tej współpracy dla Yamahy? W sezonie 2019 Japończycy mogą nie posiadać ekipy satelickiej w królewskiej klasie. Obecnie najlepszym rozwiązaniem wydaje się kooperacja z akademią talentów Sky VR46 Racing Team. Zespół prowadzony przez Valentino Rossi miał się pojawić w MotoGP dopiero w momencie, gdy Włoch zakończy karierę. Dodatkowo, zanim zespół Tech3 podzielił się z Yamahą swoją decyzją, Poncharal powiedział, że japońska firma dała mu jasno do zrozumienia, że grupa VR46 będzie miała pierwszeństwo przed Tech3.

Koniec takiego udanego partnerstwa jest zawsze trochę smutnym wydarzeniem, ponieważ oznacza także koniec długotrwałej relacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni za lojalność i wsparcie Herve dla marki Yamaha i za doskonałe wyniki uzyskane w tym okresie – skomentował szef Yamahy, Kouichi Tsuji.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE