Menu

Andrea Iannone z najlepszym czasem drugiego dnia testów w Katarze

Andrea Iannone / Team SUZUKI ECSTAR

Andrea Iannone z zespołu Suzuki osiągnął najlepszy czas podczas drugiego dnia testowego na torze Losail w Katarze.

Włoch swoje najlepsze okrążenie w postaci 1:54.586 pokonał w ostatnich minutach sesji i wyprzedził o 0.041 sekundy swojego byłego kolegę z zespołu Andreę Dovizioso z fabrycznej ekipy Ducati.

Drugi dzień przedsezonowych testów w Katarze rozpoczął się od znikomych jazd zawodników, czego powodem było brak podobnych warunków, jakie będą panować podczas pierwszego wyścigu w tym sezonie na torze Losail. To spowodowało, że jedynie Jorge Lorenzo z Ducati pojawiał się na pętli w Katarze, jednak jedynie kilka razy.

Trzecia godzina sesji testowej została skreślona z powodu niewielkich opadów deszczu i żaden z zawodników nie zdecydował się na przejazdy w takich warunkach.

Kierowcy pojawili się ostatecznie na torze w czwartej godzinie jazd, co bardzo szybko zaznaczył Lorenzo, który zdołał wyprzedzić Marca Marqueza i Cala Crutchlowa, jednak tuż po tym nad torem pojawiła się czerwona flaga.

Sprawcami wstrzymania sesji byli Danilo Petrucci, Jack Miller i Johann Zarco, którzy wyjechali poza tor w zakręcie numer jeden.

Po wznowieniu sesji inicjatywę bardzo szybko przejął Andrea Iannone, zanim na czele klasyfikacji znalazł się Dovizioso, który swoje okrążenie pokonał w czasie 1:54.734, a godzinę później poprawił się na 1:54.627, co dało mu finalnie drugą lokatę.

Iannone z Suzuki nie dał jednak za wygraną i pod koniec piątkowych jazd osiągnął czas w postaci 1:54.586, co dało mu pierwsze miejsce.

Na godzinę przed zakończeniem sesji nową owiewkę motocykla Hondy uszkodził Marc Marquez, jednak po krótkiej przerwie w boksach, Hiszpan powrócił na tor i z czasem 1:54.753 wskoczył na trzecią lokatę w klasyfikacji.

Czwartym czasem popisał się tymczasem Johann Zarco z Monster Yamaha Tech 3, wyprzedzając Alexa Rinsa i Cala Crutchlowa z ekipy LCR Honda.

Po najlepszym czasie pierwszego dnia testów w Katarze, tym razem Maverick Vinales zakończył dzień z siódmym rezultatem, przed Danilo Petruccim, Jackiem Millerem i Danim Pedrosą, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE