Menu

Tech 3 satelickim zespołem KTM od sezonu 2019 MotoGP

Hafizh Syahrin

Francuska ekipa prywatna nawiązała trzyletnią współpracę z KTM i od przyszłego roku korzystać będzie z motocykli austriackiego producenta w najnowszej specyfikacji.

Zespół Tech 3 od samego początku w klasie królewskiej Motocyklowych Mistrzostw Świata, czyli 2001 roku otrzymywał maszyny od Yamahy. Prawdziwe trzęsienie ziemi w światku MotoGP wywołał fakt, że współpraca pomiędzy tymi dwiema stronami zostanie zerwana wraz z końcem sezonu 2018.

Herve Poncharal zdecydował się zakończyć partnerstwo z japońskim producentem w obawie o to, że w przyszłości Valentino Rossi ze swoją ekipą zadebiutuje w MotoGP i Yamaha postanowi dostarczać motocykle do zespołu VR46, kosztem Tech 3.

Cieszymy się z połączenia sił z Tech 3 w MotoGP od sezonu 2019. Zespół ten ma wieloletnie doświadczenie i osiągnął wiele niesamowitych wyników. Ich profesjonalna struktura wzmocni także i nas - powiedział szef KTM Pit Beirer.

Zespół KTM zadebiutował w MotoGP w sezonie 2017. Motocykl RC16, którego dosiadali Bradley Smith oraz Pol Espargaro nie należał do najbardziej konkurencyjnych. Najlepszym wynikiem w zeszłym roku było dziewiąte miejsce Hiszpana wywalczone w GP Czech i Australii.

Tech 3 otrzyma motocykle w dokładnie tej samej specyfikacji, co maszyny zespołu fabrycznego KTM.

Posiadanie czterech KTM RC16 na polach startowych również jest dla nas ważnym krokiem zarówno w rozwoju jak i rozszerzaniu struktury KTM w padoku. Od Red Bull Rookies Cup do MotoGP mamy jasną ścieżkę na szczyt. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia świetnej współpracy i chciałbym podziękować Herve Poncharalowi za zaufanie, jakim obdarzył KTM - dodał Beirer.

Współpraca z Tech 3 dla austriackiego producenta jest o tyle dobra, że w satelickiej ekipie może umieścić swoich fabrycznych zawodników, startujących obecnie w Moto2, czyli Miguela Oliveirę i Brada Bindera.

W tym sezonie zespół Tech 3 reprezentowany jest przez Johanna Zarco, który zaliczył fantastyczny debiutancki rok w MotoGP. Francuz plasował się w czołówce tegorocznych testów przedsezonowych, a ostatniego dnia w Katarze był najszybszy. Jego partnerem z ekipy będzie Hafizh Syahrin, który w styczniu zajął miejsce Jonasa Folgera. Niemiec z powodu choroby wycofał się z udziału w MotoGP w bieżącym roku.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE