Menu

Alex Lynn przetestuje Toyotę LMP1 podczas testów w Bahrajnie

Alex Lynn

Alex Lynn, kierowca rozwojowy zespołu Williams F1 i rywalizujący obecnie w serii GP2, otrzyma szansę przetestowania Toyoty LMP1, podczas posezonowych testów FIA WEC w Bahrajnie.

Początkowo zespół Toyoty planował udostępnić swój prototyp LMP1 jedynie Sam’owi Bird’owi, który ściga się drugi sezon w Formule E, jednak tuż po zakończeniu rywalizacji w Szanghaju, w przedostatniej rundzie FIA WEC, japoński zespół postanowił dać również szansę Alex’owi Lynn’owi, który będzie obecny w Bahrajnie podczas rywalizacji serii GP2.

Alex Lynn i Sam Bird wezmą udział w teście 22 listopada, dzień po zakończeniu finałowego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata i będą współpracować z Mike’m Conway’em, który w ekipie Toyota zastąpił Nicolasa Lapierre’a.

Po odejściu z zespołu Alexa Wurza, który oficjalnie poinformował w tym tygodniu o zakończeniu kariery wyścigowej, Toyota posiada jedno wolne miejsce w prototypie LMP1, jednak wszystko wskazuje na, że miejsce Austriaka przypadnie Kamui Kobayasi’emu, który ma zostać ogłoszony jako etatowy kierowca w lutym przyszłego roku w Tokio.

Zarówno Lynn jak i Bird, mogą pozostać w zespole Toyoty na sezon 2016 jako kierowcy rezerwowi, kiedy japoński konstruktor będzie rywalizował zupełnie nowym prototypem LMP1 oznaczonym symbolem TS 050 Hybrid.

Image © GP2 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE