Menu

Porsche powraca na pierwsze pozycje w trzecim treningu na torze Sakhir

Porsche

Zespół Porsche i skład oznaczony numerem #17 okazał się najszybszy podczas trzeciej sesji treningowej na torze Sakhir podczas ostatniej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Najszybsze okrążenie padło łupem Brandona Hartleya, który już na drugim pomiarowym kółku osiągnął czas w postaci 1:40.917, co pozwoliło wyprzedzić siostrzany skład, Porsche #18, o ponad sekundę.

Na dwóch kolejnych pozycjach znalazły się oba prototypy ekipy Audi. Marcel Fassler w Audi #7 osiągnął rezultat w postaci 1:43.066, natomiast Oliver Jarvis w prototypie z numerem #8 1:43.782.

Piąta i szósta lokata należała tradycyjnie do obu składów Toyoty. Najszybszym kierowcą japońskiego producenta okazał się Anthony Davidson, który wykręcił czas 1:43.794 i do czwartego Audi stracił jedynie 0.012 sekundy.

Signatech Alpine #36 okazał się najszybszym zespołem w klasie LMP2. Paul-Loup Chatin wykręcił czas 1:52.019, co pozwoliło wyprzedzić ekipę KCMG #47 o 0.453 sekundy, natomiast trzeci w zestawieniu G-Drive Racing #26 o kolejne 0.092 sekundy.

Bardzo dobre tempo zaprezentował natomiast Aston Martin w klasie LMGTE Pro, w której zajął trzy pierwsze pozycje pokonując AF Corse i Porsche Team Manthey.

Najlepsze okrążenie wśród kierowców Astona Martina pokonał Richie Stanaway, który tor w Bahrajnie okrążył w czasie 1:59.932, co pozwoliło wyprzedzić Darrena Turnera o jedną dziesiątą i Nicki Thiima o kolejne niecałe dwie dziesiąte.

Klasa LMGTE Am również należała do Astona Martina. Stuart Hall ze składu oznaczonego numerem #96 zdołał wyprzedzić ekipę SMP Racing #72 i AF Corse #83, które znalazły się na drugiej i trzeciej lokacie.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE