Menu

WEC: Porsche zdominowało kwalifikacje do GP Bahrajnu

Porsche 919 Hybrid / Brendon Hartley i Timo Bernhard

LMP1

Kierowcy Porsche, Brendon Hartley i Timo Bernhard, zdobyli Pole Position do finałowego wyścigu Mistrzostw Świata Endurance w Bahrajnie. Skład 17 zespołu Porsche jest o krok od tytułu mistrzowskiego.

Hartley swój czas 1.39.802s ustanowił na pierwszym okrążeniu, pomimo dużej nadsterowności swojego auta. Bernhard pomimo kilku popełnionych błędów pojechał jeszcze szybciej, wykręcając czas 1.39.670s. Mark Webber nie brał udziału w kwalifikacjach.

Siostrzany zespół 919 Hybrid z kierowcami Romain Dumas/Marc Lieb uzyskali gorszy czas od zwycięzców kwalifikacji o 0.364 sekundy i zajęli 2. miejsce.

Podczas kwalifikacji odbyła się zacięta walka pomiędzy dwoma samochodami Audi. Załoga Marcel Fassler/Andre Lotterer w R18 finiszowali na trzecim miejscu z przewagą 0.1s nad parą Loic Duva/Oliver Janis.

Toyota zakwalifikowała się na z piątym i szóstym miejscu, a różnica między samochodem z numerem 1 a numerem 2 wyniosła 0.3s.

LMP2

W klasie LMP2 pole position zajęła załoga Alpine Signatech z Tomem Dillmanem i Paulem-Loup Chatiem, którzy na początku sesji mieli niewielką stłuczkę. Na drugim miejscu zakwalifikował się zespół KCMG w składzie Mattew Howson i Nick Tandy, przegrywając z Alpine Signatech o zaledwie 0.067 sekund.

Trzecie pole startowe zostało zarezerwowane dla G-Drive Racing (Julien Canal/Sam Bird), siostrzany zespół G-Drive w składzie Ricardo Gonzalez Ligier/ Pipo Derani zajęli czwarte miejsce.

GT

Kwalifikacje w klasie GT zostały na moment przerwane przez awarię reflektorów.

Po upływie 20 minut od wznowienia na czele kwalifikacji były dwie załogi Ferrari. Toni Vilander i Gianmaria Bruni wygrali je z czasem 1.58.347s i byli szybsi od trzeciej załogi sezonu 2015 AF Corsa Italia 458 (Davide Rigon/James Calado) o 0.033 sekundy.

Marco Sorensen / Nicki Thiim w Astonie rozpoczną wyścig z trzeciego pola startowego przed siostrzanym zespołem Vantage V8 Alexem McDowellem i Richiem Stanaway’em. Piąte miejsce zajęło Porsche prowadzone przez Patricka Pileta i Frederica Makowieckiego tracąc do lidera kwalifikacji 0.6 sekundy.

Na kolejnych miejscach uplasowały się załogi Astona (Pedro Lamy/Paul Dalla), Chevrolette’a Corvetty (Gianluca Labre Roda/Paolo Ruberti) oraz zespół SMP z Ferrari (Victoria Shaytar/Andrea Bertolini).

Image © PHOTO4

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE