Menu

Alex Lynn marzy o 24 godzinnym wyścigu Le Mans

Alex Lynn

Kierowca testowy zespołu Williams i zwycięzca wyścigu GP2, Alex Lynn ujawnił swoje aspiracje dotyczące wyścigu 24 godzinny Le Mans.

Lynn wyraził pragnienie rywalizacji w wyścigu długodystansowym za kierownicą Toyoty TS040 Hybrid LMP1 podczas pierwszych testów odbywających się w ubiegłą niedzielę w Bahrajnie.

Jestem kierowcą wyścigowym, który uwielbia prowadzić samochód, więc chciałby skorzystać z okazji i wystartować w Le Mans - powiedział Alex Lynn.

To nie będzie już w przyszłym roku, ale mam nadzieję, że pewnego dnia stanę na starcie 24h Le Mans. Zakochałem się podczas jazdy tym samochodem (TS040), to uczucie jest niesamowite.

Zostałem zaproszony na testy, nie ma wielu kierowców, którzy by nie chcieli poczuć jazdy prototypem LMP1, byłem w siódmym niebie - dodał Brytyjczyk.

Lynn ustanowił najlepszy czas 1:46.025, co nie odbiegało dużo od nowego mistrza WEC LMP2 Sama Birda (1:45.318). Szef Toyoty Motorsport Pascal Vasselon powiedział, że był pod wrażeniem tempa zarówno Birda, jak i Lynna.

Przybył w pełni przygotowany we wszystkich aspektach i pokazał ogromny postęp. Sam był początkowo szybszy, jak można było oczekiwać, ze względu na jego doświadczenie, ale Alex zbliżył się do niego w końcówce testów.

Lynn nie ogłosił jeszcze swoich planów na sezon 2016, ale oczekuje się, że pozostanie on w GP2 na drugi sezon.

Image © GP2 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE