Menu

Niezmieniony skład kierowców Porsche w FIA WEC 2016

Brendon Hartley, Mark Webber i Timo Bernhard / Porsche

Porsche, mistrz świata Długodystansowych Mistrzostw Świata w klasyfikacji kierowców i konstruktorów potwierdził niezmieniony skład kierowców na przyszłoroczny sezon wyścigowy FIA WEC oraz ograniczenie do dwóch aut startu w Le Mans 2016.

Podobnie jak w tegorocznej rywalizacji, także i w przyszłym roku w sześciogodzinnych wyścigach oraz legendarnym 24 godzinnym wyścigu Le Mans, Porsche wystawi identyczny skład kierowców - Timo Bernhard, Brendon Hartley i Mark Webber w jednym prototypie, natomiast Romain Dumas, Neel Jani i Marc Lieb w siostrzanym składzie.

Rada ‚nigdy nie zmieniać zwycięskiego zespołu’ - powiedział szef programowy Porsche Fritz Enzinger. Obie nasze trójki nie tylko znakomicie rywalizują na torze, ale byli z nami również od początku programu i znacznie przyczynili się do rozwoju Porsche 919 Hybrid.

Jesteśmy bardzo dumni z tych sześciu najlepszych kierowców i bardzo zadowoleni, że wszyscy znaleźli się na pokładzie na przyszłoroczne mistrzostwa i 24 godzinny wyścig Le Mans.

Szef zespołu Porsche, Andreas Seidl dodał: Bez niezwykłych występów tych kierowców, Porsche nie mogłoby sięgnąć do tego rewelacyjnego poziomu sukcesu w 2015 roku.

Wisienką na torcie w zakresie pracy zespołowej był fakt, że w finale sezonu trójka Bernhard, Hartley i Webber byli w stanie zostać jedynie mistrzami świata, ponieważ Dumas, Jani i Lieb wywalczyli sobie drogę do zwycięstwa.

Dowodzi to również temu, jak ważne w tych mistrzostwach jest mieć dwie równe i silne ekipy kierowców. Będziemy nadal budować na tej sile i ciągłości - dodał Seidl.

Decyzja ekipy Porsche oznacza, że Nick Tandy i Earl Bamber, którzy wraz z Nico Hulkenbergiem wywalczyli w tym roku zwycięstwo w Le Mans, nie będą mogli walczyć o obronę tytułu. Startu nie zaliczą także Juan Pablo Montoya i Mitch Evans, którzy testowali wraz z Porsche po zakończeniu tegorocznego sezonu w Bahrajnie.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE