Menu

Alexander Wurz w roli doradcy i ambasadora Toyoty

Alexander Wurz

Alexander Wurz pozostanie z zespołem Toyoty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC na kolejne dwa lata i będzie pełnił rolę doradcy zespołu oraz ambasadora.

Austriak, który ogłosił zakończenie kariery wyścigowej w zeszłym miesiącu, dwukrotnie zwyciężał w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i trzykrotnie znalazł się na podium Formuły 1 - w barwach Benettona, McLarena i Williamsa.

Kończący sezon WEC 6-godzinny wyścig w Bahrajnie był ostatnim wyścigiem dla Austriaka, który startował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w barwach Toyoty przez 4 sezony. Teraz Wurz skupi się nad rozwojem kierowców i zespołu japońskiego producenta, a także będzie promowaniem technologii hybrydowej Toyoty LMP1 na torach wyścigowych i poza nimi.

Zawsze mówiłem, że po zakończeniu mojej kariery wyścigowej, nie zakończę mojej aktywność w motorsporcie. Jestem zadowolony, że mogę rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu z Toyotą – powiedział Wurz.

Zebraliśmy razem dużo doświadczenia od początku tego projektu i to ekscytujące, że mogę zostać częścią przyszłości zespołu. Z nowym samochodem na 2016 rok i tym, że WEC rośnie w siłę, będziemy walczyć o to by powrócić na nasze miejsce z przodu stawki – dodał.

Oprócz swoich zobowiązań wobec Toyoty, Wurz będzie kontynuował swoje działania w Formule 1 będąc nadal prezesem Stowarzyszenia Kierowców Grand Prix. Jego miejsce w zespole WEC Toyoty zajmie najprawdopodobniej Kamui Kobayashi, jednak nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Image © Toyota Motorsport GmbH

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE