Menu

Audi przetestowało nowy prototyp LMP1 na torze Sebring

Testy Audi R18 e-tron quattro

Audi w drugim tygodniu grudnia przetestowało swój nowy prototyp LMP1 na sezon 2016 - Audi R18 e-tron quattro.

Testy nowego prototypu odbyły się na torze Sebring na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zespół udał się tuż po zakończeniu Gali FIA.

Obiekt na Florydzie, na którym niemiecki zespół testował także poprzednią wersję auta, który rywalizował w sezonie 2015, posiada sekcję byłego lotniska, która produkuje duże obciążenia mechaniczne, co pozwoliło zespołowi sprawdzić wytrzymałość i niezawodność nowej konstrukcji.

Początkowo, na zmianę, Audi R18 testowali Marcel Fassler, Andre Lotterer i Benoit Treluyer, aby potem przekazać nowy prototyp swoim kolegom z zespołu - Lucasowi di Grassiemu, Loicowi Ducalowi i Oliverowi Jarvisowi.

Udało nam się zebrać wiele informacji - potwierdził szef działu LMP w Audi Sport, Chris Reinke.

Zawieszenie, konstrukcja podwozia, a zwłaszcza elementy układu napędowego, zostały poddane testom wytrzymałościowym na torze Sebring. Sprawdziliśmy wiele pozycji na naszej liście, a teraz zamierzamy zająć się kolejnymi celami - dodał Reinke.

Przyszłoroczny sezon wyścigowy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC wystartuje 17 kwietnia na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE