Menu

Long i Heinemeier Hansson dołączają do zespołu Abu Dhabi Proton na sezon 2016

Abu Dhabi Proton Racing

Do zespołu Abu Dhabi Proton Racing w przyszłym roku dołączą Patrick Long i David Heinemeier Hansson w klasie GTE-Am. Będą współpracować z Khaledem Al Qubaisim, który w minionym sezonie miał wielu partnerów prowadzących Porsche oznaczone numerem 88.

Będzie to powrót do klasy GTE-Am, mistrza świata tej klasy z 2014 roku Heinemeier’a Hansson’a, który ubiegły sezon spędził w LMP2 broniąc barw zespołu Tequila Patron ESM.

Duńczyk pierwsze okrążenia Porsche 911 RSR pokonał podczas testów młodych kierowców WEC w Bahrajnie, które odbyły się w zeszłym miesiącu.

Nie mógłbym być bardziej zadowolony rywalizując w WEC i Le Mans z Porsche i Protonem. Startowałem już w wyścigach GT4 Caymanami, następnie w GT3 Cup Challenge oraz GTC w ALMS. Moim instruktorem jazdy w Challenge Cup był Patrick Long w 2010 roku. Wszystkie gwiazdy wracają do korzeni – powiedział Heinemeier Hansson.

Long kierował Protonem nr 77 i odniósł zwycięstwo u boku Patricka Dempseya i Marco Seefrieda w tym roku. 34-letni Amerykanin będzie łączył jazdę w Długodystansowych Mistrzostwach Świata wraz z Pirelli World Challenge w którym będzie startował w barwach EFFORT Racing.

Jestem podekscytowany tym, że będę kontynuował to co zbudowano w ciągu wielu lat. Jeździłem dla Christiana [Rieda] z przerwami od 2010 roku i cieszę się, że będę mógł to nadal kontynuować. Myślę, że klasa jest w doskonałym miejscu – powiedział Long.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE