Menu

Vitaly Petrov w zespole SMP Racing w FIA WEC 2016

Vitaly Petrov

Vitaly Petrov, były kierowca Formuły 1, będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2016 z zespołem SMP Racing w klasie LMP2.

Rosjanin, który spędził trzy lata w Formule 1 (2010-2012) i rywalizował w zespole Renault F1 Team wraz z Robertem Kubicą oraz Nickiem Heidfeldem, będzie się ścigał prototypem LMP2 BR Engineering BR01, który był rozwijany w sezonie 2015 w serii European Le Mans Series.

Dla Petrova nie będzie to jednak pierwsza przygoda z wyścigami wytrzymałościowymi. Nowy kierowca SMP Racing w 2007 roku rywalizował w wybranych wyścigach Le Mans Series, a także wystartował w 24 godzinnym wyścigu Le Mans w klasie LMP2, jednak z powodu problemów technicznych na początku rywalizacji, zespół rosyjskiego kierowcy musiał się ostatecznie wycofać.

W zespole SMP Racing, Vitaly Petrov zastąpił innego Rosjanina, Mikhaila Aleshina, który powrócił do serii IndyCar na sezon 2016.

Długodystansowe Mistrzostwa Świata w 2016 roku wystartują 6 godzinnym wyścigiem na torze Silverstone 16 kwietnia, jednak zespół SMP swój sezon rozpocznie duże wcześniej, startem w 24 godzinnym wyścigu Rolex na torze Daytona w Stanach Zjednoczonych.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE