Menu

Rebellion Racing w pełnym sezonie FIA WEC 2016

Rebellion Racing

Zespół Rebellion Racing potwierdził, że w sezonie 2016 ponownie wystartuje w pełnej kampanii Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz będzie rywalizował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Podobnie jak w sezonie ubiegłym, gdzie szwajcarski team okazał się najlepszym składem w klasyfikacji prywatnych zespołów LMP1, zespół wystawi dwa prototypy LMP1 napędzane silnikami AER P60 v6 twin turbo, które otrzymają większą niezawodność, jak i wydajność.

W szwajcarskim zespole, podobnie jak w sezonie 2015, wystartują: Nick Heidfeld, Nicolas Prost, Mathias Beche, Dominik Kraihamer, Alexandre Imperatori i Matheo Tuscher, którzy będą dzielić swoje obowiązki w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Wystartujemy dwoma samochodami w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata i 24-godzinnym wyścigu Le Mans - potwierdził menedżer zespołu Rebellion Racing, Bart Hayden.

Kontynuujemy wykorzystanie silnika AER P60; w zeszłym sezonie była to nowa jednostka napędowa w prototypie R-One, jednak osiągnęliśmy nasz cel i zdobyliśmy tytuł. Jest jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o niezawodność pakietu i wraz z AER ciężko pracujemy nad rozwiązaniem problemów, które pojawiły się w 2015 roku i zrobimy niezbędne kroki naprzód.

Mamy zaplanowany program testów i w przeciwieństwie do roku ubiegłego, gdy zabrakło nas podczas pierwszej rundy sezonu, w tym będziemy gotowi od samego początku i weźmiemy także udział w prologu WEC na torze Paul Ricard w marcu - dodał Hayden.

Image © Jeff Carter

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE