Menu

SMP Racing nie obroni tytułu w klasie GTE-Am w FIA WEC

SMP Racing

Triumfator poprzedniej edycji wyścigu Le Mans oraz aktualni mistrzowie świata w najniższej kategorii GTE-Am, nie wystawią w tym sezonie swojego nowego Ferrari 488 GTE w FIA WEC.

Dyrektor sportowy rosyjskiego zespołu Sergey Zlobin potwierdził, że ich Ferrari nie zostanie zgłoszone w klasie GTE-Pro lub GTE-Am w nadchodzącym sezonie. Powodem tej decyzji jest potrzeba większego skupienia się na programie LMP2 w SMP Racing. Dlatego też Victor Shaytar zostanie przeniesiony do prototypu BR 01 #37, który mogliśmy podziwiać w poprzedni weekend w trakcie Rolex 24 at Daytona.

W tym samochodzie zasiądą także David Markosov oraz rosyjski kierowca GP2 Sergey Sirotkin. Shaytar ma pomóc uzupełnić skład w regularnym sezonie, podobnie, jak wcześniej już potwierdzony, Vitaly Petrov.

Zlobin zdradził również kompletny skład #27. Do Nica Masassiana i Mauriziego Medianiego dołączy wkrótce Kirill Ladygin, który będzie dzielił fotel razem ze zdobywcą pole position na Daytonie Mikhailem Aleshinem. Dodatkowo wiadomo już, że Ladygin na wyścig w Le Mans ma dostać miejsce w załodze #37.

Image © SMP Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE