Menu

Kobayashi oficjalnie kierowcą etatowym Toyoty

Kamui Kobayashi / Toyota

Alexander Wurz potwierdził, że do składu zespołu Toyoty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata dołączył Kamui Kobayashi.

29-letni Japończyk dołączy do Mike’a Conway’a i Stephane’a Sarrazin’a w jednym z nowych TS050 HYBRID japońskiego producenta, po tym jak swoją karierę zakończył Wurz. W drugim z prototypów będą startować Sebastien Buemi, Anthony Davidson i Kazuki Nakajima.

Kobayashi po tym jak stracił swoje miejsce w 2014 roku w zespole Caterham, miniony sezon spędził w Super Formule gdzie zajął piątą pozycję w klasyfikacji generalnej, a także pełnił rolę kierowcy rezerwowego w zespole Toyoty WEC.

W 2015 roku był przymierzany do zastąpienia kontuzjowanego Nakajimy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, jednak ostatecznie to etatowy japoński kierowca wziął udział w tym prestiżowym wyścigu.

Kobayashi startował już w pełnym sezonie WEC w barwach zespołu Ferrari AF Corse GT w 2013 roku. Od 2010 roku reprezentował barwy Saubera w Mistrzostwach Świata Formuły 1, a w swoim domowym Grand Prix Japonii stanął na podium w 2012 roku.

Image © Toyota Motorsport GmbH

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE