Menu

Manor rozpoczyna rywalizację w klasie LMP2 serii FIA WEC

ORECA 05 Nissan

Graeme Lowdon oraz John Booth po opuszczeniu Formuły 1 przystępują do projektu w serii FIA WEC z zespołem Manor, który dołączył do klasy LMP2 na sezon 2016.

Lowdon w zespole Manor F1 pełnił rolę dyrektora generalnego, natomiast Booth był szefem zespołu. Obaj opuścili ekipę w ubiegłym sezonie w ramach restrukturyzacji.

Manor Motorsport utworzył spółkę zależną, Manor Endurance Racing Limited, by z jednym samochodem ORECA 05 Nissan #44 dołączyć do rywalizacji w klasie LMP2.

Zespół ogłosi pełen skład kierowców przed oficjalnymi testami przedsezonowymi, Prologiem, na torze Paul Ricard pod koniec marca. Pewne jest, że zespół reprezentować będzie Tor Graves, który podpisał dwuletni kontrakt.

Tor ścigał się dla ekipy Manor w 1998, 1999 i 2003 roku. Ma za sobą występy w Dłygodystansowych Mistrzostwach Świata oraz Le Mans. Powraca on do zespołu, by wznowić partnerstwo z kierownictwem składu – Johnem Boothem i Marcem Hynes. Hynes w 1999 roku był partnerem zespołowym Tora w Brytyjskich Mistrzostwach Formuły 3.

Image © Manor WEC media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE