Menu

Will Stevens dołącza do zespołu Manor w LMP2

Will Stevens

Były kierowca Formuły 1, Will Stevens, w sezonie 2016 będzie rywalizował w zespole Manor w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w kategorii LMP2.

Stevens jest pierwszym kierowcą potwierdzonym przez ekipę Manor. Będzie się ścigał Orecą 05 LMP2.

Brytyjczyk współpracował już z zespołem w Formule 1 i wystartował w dwudziestu Grand Prix królewskiej kategorii motosportu. Ścigał się również w World Series by Renault i Formule Renault.

Możliwość kontynuowania mojej relacji z Greame’m i John’em było jednym z tych rzeczy, które z zadowoleniem zaakceptowałem. To daje mi wielką szansę, aby poznać wyścigi wytrzymałościowe, by być konkurencyjnym i ścigać się z ludźmi, z których pracy korzystałem w ostatnim roku, więc nie mogę się doczekać.

Moim celem jest mieć kilka najlepszych możliwości szczebli kariery w przyszłości, oraz móc zdobyć doświadczenie w wyścigach wytrzymałościowych, które mam nadzieję poszerzy moje perspektywy zawodowe. Chcę ciężko pracować, cieszyć się wyścigami i kilka wygrać, i jestem przekonany, że pracując ponownie z Manorem w WEC będę mógł te wszystkie rzeczy osiągnąć - powiedział Brytyjczyk

John Booth, szef zespołu dodał: „Wszystko działo się bardzo szybko, kiedy ogłosiliśmy swoje przejście do Długodystansowych Mistrzostw Świata w sezonie 2016. To świetna wiadomość, aby móc uruchomić dodatkowysamochód ORECA 05 LM P2. Nie możemy się doczekać startu prologu, który ruszy pod koniec marca.

To wspaniałe, że Will dołączył do zespołu, znamy jego talent i szybkość pracy w ciągu kilku ostatnich lat w Formule 1 i wszyscy nie możemy się doczekać wspólnej rywalizacji.

Image © Manor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE