Menu

James Jakes w zespole Manor w Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2016

James Jakes

James Jakes, brytyjski zawodnik rywalizujący przez cztery sezony w amerykańskiej serii IndyCar, wystartuje w Długodystansowych Mistrzostw Świata z zespołem Manor w klasie LMP2.

Podczas swojej czteroletniej przygody z amerykańską serią bolidów jednomiejscowych, Jakes wywalczył dwa miejsca na podium, jednak w sezonie 2016 w zespole SPM zastąpił go Mikhail Aleshin.

Dla Jakes’a nie będzie to jednak pierwsza przygoda z zespołem Manor. Brytyjczyk w sezonie 2007 rywalizował w Europejskiej Formule 3 zajmując piątą lokatę w klasyfikacji kierowców, natomiast w 2010 roku wystartował w serii GP3, gdzie wywalczył trzy podia.

Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do zespołu Manor w serii WEC - powiedział James Jakes. Znam John’a od wielu lat, a kiedy nadarzyła się okazja aby ponownie pracować razem, nie mogliśmy być bardziej zadowoleni.

Jestem bardzo podekscytowany mając szansę rywalizować w wyścigach długodystansowych na najlepszych torach na świecie.

Ścigałem się w USA przez ostatnie cztery sezony i wystartować ponownie na torze Silverstone, gdzie wszystko się zaczęło dla mnie, jest wisienką na torcie.

To będzie pracowite kilka tygodni prowadzących do prologu i pierwszego wyścigu, ale jestem pełen wiary, że będziemy walczyć w tym sezonie o kilka dobrych wyników - dodał podekscytowany Brytyjczyk.

W zespole Manor James Jakes będzie bronił barw zespołu z weteranem wyścigów długodystansowych Tor’em Graves’em i byłym kierowcą Formuły 1 Will’em Stevens’em.

Image © IndyCar

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE