Menu

Kuba Giermaziak przetestuje prototyp LMP2 zespołu Graves Motorsport

Kuba Giermaziak

W dniach 8-10 marca pierwszy w historii Polak zasiądzie za sterami tak szybkiej maszyny, jaką jest prototyp LMP2. Podczas przedsezonowych testów, które odbędą się na torze Aragon w Hiszpanii, Kuba Giermaziak pojedzie prototypem przygotowanym przez jeden z najbardziej renomowanych, doświadczonych i utytułowanych zespołów - Greaves Motorsport. Udział w testach to nie tylko kolejny przełom w karierze Polaka, ale także historyczny moment z udziałem tego zawodnika dla całego polskiego motosportu.

Kuba Giermaziak przez sześć kolejnych sezonów był liderem pierwszego w historii polskiego profesjonalnego teamu wyścigowego – VERVA Racing Team, który z sukcesami rywalizował w serii Porsche Supercup. W 2015 roku jako pierwszy Polak ukończył legendarny wyścig długodystansowy 24h Le Mans. Teraz ponownie staje przed szansą zapisania się na kartach motosportowej historii. Jak dotąd jeszcze żaden Polak nie jechał tak szybką maszyną, jaką jest prototyp LMP.

Kuba Giermaziak pojedzie prototypem brytyjskiego, renomowanego zespołu wyścigowego Greaves Motorsport. Założony w 2006 roku team ma duże doświadczenie w świecie motosportu. Pięciokrotnie stawał na starcie legendarnego 24h Le Mans, w 2011 roku odniósł zwycięstwo w swojej klasie, a w sezonie 2015 zdobył tytuł mistrzowski w prestiżowej serii European Le Mans Series. W 2016 roku ekipa Greaves Motorsport planuje dopisać do swoich osiągnięć kolejne sukcesy, także dzięki Kubie Giermaziakowi, który jako doświadczony kierowca wyścigowy ma szansę przyczynić się do ich realizacji.

Udział w przedsezonowych testach i możliwość wystartowania za kierownicą pojazdu klasy LMP2 to ogromny krok do przodu w karierze Kuby Giermaziaka, co podkreśla Damian Raciniewski - właściciel Business Sport Solutions, firmy odpowiadającej za karierę polskiego kierowcy.

To ważny moment dla Kuby, który ma szansę na dłużej zadomowić się w wyścigach długodystansowych. Po ubiegłorocznym sukcesie w legendarnym wyścigu 24h Le Mans nasz zawodnik postanowił przesiąść się z aut GT do najbardziej prestiżowej klasy prototype. Testy w zespole regularnie startującym w ELMS i zdobywającym tytuły to szansa na kolejny udany etap w karierze - wyjaśnił Daniam Raciniewski.

Wyjątkowość pojazdu, klasę zespołu oraz otrzymaną szansę także podkreśla Kuba Giermaziak.

Możliwość ścigania się za kółkiem tak wyjątkowej maszyny, jaką jest model prototypowy, to niesamowite wyróżnienie. Cieszę się, że to właśnie mi zespół Greaves Motorposrt zaproponował udział w testach. Jestem szczęśliwy, że moje postępy i sukcesy w motosporcie zostały docenione - powiedział Kuba Giermaziak.

Model pojazdu, którym pojedzie Polak to Ligier JSP2 Nissan LMP2. Maszyna wyposażona w silnik V8 o mocy 450 KM ma na swoim koncie udział w najbardziej prestiżowych seriach długodystansowych na świecie, takich jak FIA World Endurance Championship, European Le Mans Series, Asian Le Mans Series czy United SportsCar Championship.

Business Sport Solutions Image © Sutton Images

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE