Menu

Piquet dołącza do zespołu Rebellion Racing na 24 godzinny wyścig Le Mans

Nelson Piquet

Nelson Piquet Jr dołączy do Rebellion Racing podczas rywalizacji w legendarnym wyścigu Le Mans oraz dwóch pierwszych rundach sezonu 2016 Długodystansowych Mistrzostw Świata, poinformował w poniedziałek szwajcarski zespół.

Brazylijczyk, który rywalizował w Formule 1, a obecnie ściga się w Formule E, dołączy do Nicolasa Prosta i Nicka Heidfelda w prototypie LMP1 #12. Piquet, aby zdobyć doświadczenie przed występem w 24 godzinnym wyścigu Le Mans, weźmie także udział w dwóch pierwszych rundach tegorocznego sezonu FIA WEC na torze Silverstone i Spa-Francorchamps.

Po raz pierwszy Piquet do prototypu LMP1 Rebellion R-One LMP1 AER będzie miał okazję zasiąść podczas prologu FIA WEC, który został zaplanowany na 25-26 mara na torze Paul Ricard we Francji.

Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do zespołu Rebellion Racing na kilka wyścigów w tym sezonie, w tym oczywiście 24 godzinny wyścig Le Mans - powiedział zadowolony Nelson Piquet Jr. Ten wyścig jest jednym z najbardziej wyjątkowych imprez motorowych na świecie i uwielbiam go odkąd ścigałem się tam w 2006 roku.

Nie mogę być bardziej zadowolony, aby wystartować z tak wielkim zespołem oraz Nico i Nickiem, moimi kolegami.

Z niecierpliwością czekam na wyjazd na tor Paul Ricard w tym miesiącu, aby rozpocząć nasze przygotowania - dodał Brazylijczyk.

Bart Hayden przyznał, że zespół jest bardzo zadowolony, iż to Nelsona Piquet Jr będzie z nimi rywalizował podczas dwóch pierwszych rund FIA WEC i 24 godzinnego wyścigu Le Mans.

Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc powitać Nelsona Piqueta Jr w naszym zespole Rebellion Racing - powiedział Bart Hayden, menedżer zespołu. Jako panujący mistrz Formuły E, Nelson ścigał się przeciwko Nicolasowi i Nickowi, ale teraz cała trójka będzie zespołem w jednym samochodzie i jesteśmy przekonani, że będą silną drużyną.

Le Mans wymaga najlepszego poziomu przygotowania, więc jesteśmy również zadowoleni, że Nelson będzie mógł uczestniczyć z zespołem Rebellion Racing w prologu i dwóch pierwszych rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Silverstone i Spa.

Jesteśmy zaledwie kilka tygodni od prologu i wszyscy czekamy na początek nowego sezonu - dodał Hayden.

Image © Formula E

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE