Menu

Oliver Webb uzupełnia skład zespołu ByKolles Racing w FIA WEC

Oliver Webb / ByKolles Racing

Oliver Webb uzupełnił skład zespołu ByKolles Racing i w sezonie 2016 będzie się ścigał w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w klasie LMP1 wraz z Simonem Trummerem i Pierre Kafferem.

Brytyjczyk, zwycięzca europejskiej serii Le Mans w 2014 roku; w sezonie 2015 zwyciężył w 24 godzinnym wyścigu w Dubaju, a także rywalizował w klasie LMP2 w FIA WEC. Na początku tego roku wywalczył mistrzowski tytuł dla swojego zespołu w Asia Le Mans Series.

Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do zespołu ByKolles na sezon 2016 FIA WEC - powiedział Oliver Webb. Wyśmienity kalendarz i duży krok w mojej karierze do LMP1, szybkiego i bardzo zaawansowanego auta.

Po kilku rozmowach z zespołem i kierunku rozwoju auta, jestem bardzo podekscytowany, że wezmę udział w tym projekcie w 2016 roku.

To duży krok naprzód, a ja czekam na to wyzwanie oraz dołączenie do moich nowych kolegów z zespołu - Simona Trummera i Pierre Kaffera - dodał Brytyjczyk.

Boris Bermes, dyrektor operacyjny zespołu ByKolles przyznał, że dołączenie Olivera Webba do ekipy na sezon 2016 to trafny wybór i uważa, że doświadczenie Brytyjczyka oraz jego podejście do ścigania się doskonale komponuje się z całym zespołem.

Wraz z potwierdzeniem Olivera Webba nasz skład kierowców na sezon 2016 FIA WEC został skompletowany - powiedział dyrektor operacyjny zespołu, Boris Bermes.

Oliver to młody i szybki kierowca, który był w stanie zdobyć wiele doświadczenia przez kilka wcześniejszych lat. Jego osiągnięcia w wyścigach długodystansowych mówią same za siebie. Obserwowaliśmy jego karierę od dłuższego czasu i jesteśmy pod wrażeniem jego występów w jednomiejscowych bolidach.

Jestem przekonany, że Oliver będzie cennym nabytkiem dla naszego zespołu. Doskonale komponuje się ze swoimi nowymi kolegami z zespołu pod względem charakteru i podejścia oraz będzie wspierał zespół w trakcie sezonu 2016, aby systematycznie kontynuować postęp z zeszłego roku.

Start sezonu 2016 Długodystansowych Mistrzostw Świata został zaplanowany na 17 kwietnia na torze Silverstone, jednak już 25-26 marca kierowcy i zespołu wezmą udział w przedsezonowym prologu na francuskim obiekcie Paul Ricard.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE