Menu

Zespół Manor pozyskuje Richarda Bradleya na debiutancki sezon w FIA WEC

Richard Bradley

Richard Bradley, zwycięzca 24 godzinnego wyścigu Le Mans w sezonie 2015 w klasie LMP2, dołączył do zespołu Manor na sezon 2016.

Bradley posiada bogate doświadczenie zarówno w bolidach jednomiejscowych i prototypach, a także ma wiedzę na temat prototypu Oreca 05, którym ścigał się przez cały sezon 2015.

Brytyjczyk w zeszłym sezonie wyścigowym rywalizował w barwach zespołu KCMG, z którym wywalczył zwycięstwo w 24 godzinnym wyścigu Le Mans wraz z Matt’em Howson’em i Nicolasem Lapierre’m, oraz na torze Nurburgring, ponownie z Howson’em i Nickiem Tandy’m, który zastąpił Lapierre’a.

Jestem bardzo szczęśliwy z dołączenia do zespołu Manor na sezon 2016 w WEC - powiedział Richard Bradley. Pomyślałem, że jest to bardzo interesujący projekt, kiedy po raz pierwszy o nim usłyszałem i jestem bardzo podekscytowany możliwością współpracy z Johnem, Graemem i całym zespołem Manor.

Mimo, iż Manor to nowy zespół w wyścigach długodystansowych, sądzę, że z ludźmi i pakietem, który posiadamy, powinniśmy walczyć o zwycięstwa od samego początku i nie mogę się doczekać naszego domowego wyścigu na Silverstone - dodał Brytyjczyk.

Zadowolony z pozyskania Richarda Bradley jest szef zespołu Manor John Booth, który przyznał, że przyjście Brytyjczyka do zespołu daje duże doświadczenie, które przyda się ekipie w jego pierwszym sezonie w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc powitać Richarda w zespole Manor, dla którego to pierwszy sezon w WEC - powiedział szef zespołu John Booth.

Richard niesie ze sobą znaczące doświadczenie w wyścigach wytrzymałościowych, w tym zwycięstwo w 24 godzinnym wyścigu Le Mans. Bardzo dobrze rozumie serię WEC, w której startuje od kilku sezonów i nie możemy się doczekać, aby rywalizować z nim w 2016 roku - dodał.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE