Menu

Alexander Hitzinger opuszcza zespół Porsche LMP1

Alexander Hitzinger

Alexander Hitzinger, dyrektor techniczny projektu Porsche LMP1, odejdzie z Porsche pod koniec miesiąca, poinformował w piątek zespół.

Hitzinger to jeden z architektów powrotu Porsche do najwyższej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata. Niemiec po przygodzie z Red Bullem, gdzie piastował stanowisko szefa Zaawansowanych Technologii, dołączył do zespołu Porsche w 2011 roku.

Do rywalizacji w FIA WEC Porsche powróciło w 2014 i po roku nauki, w sezonie 2015 niemiecki producent odniósł zwycięstwo w 24 godzinnym wyścigu Le Mans, a także zdobył mistrzowski tytuł w klasyfikacji konstruktorów, po sześciu zwycięstwach w sezonie.

Mimo dużego sukcesu, zespół Porsche poinformował, że Hitzinger opuści zespół pod koniec tego miesiąca, aby podjąć się nowego wyzwania poza motorsportem.

W imieniu Porsche chcę bardzo podziękować Alexandrowi Hitzingerowi za jego ogromny wkład w wybitny sukces Porsche 919 Hybrid - powiedział szef Porsche LMP1, Fritz Enzinger.

Był jednym z pierwszych osób, które dołączyły do zespołu pod koniec 2011 roku. Doceniam jego pragnienie nowych wyzwań - dodał Enzinger.

Nazwisko następcy Hitzingera zostanie podane do publicznej wiadomości w innym terminie.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE