Menu

Scott Dixon zadebiutuje w 24 godzinnym wyścigu Le Mans

Scott Dixon

Czterokrotny mistrz amerykańskiej serii Indy Car, Scott Dixon, zadebiutuje w słynnym wyścigu 24 godzinny Le Mans w zespole Chip Ganassi Ford.

Dixon, który w nadchodzący weekend będzie się ścigał nowym Fordem GT w wyścigu Sebring 12H, został potwierdzony przez zespół Chip Ganassi jako dodatkowy kierowca jednego z czterech wystawianych samochodów w klasie Pro GTE Le Mans.

Dwukrotny zwycięzca Daytona 24 Hours, pojedzie Fordem GT z numerem #69 z zespołem Ford Chip Genassi. Będzie jeździł obok Richarda Westbrooka i Ryana Briscoe.

Jak dla każdego kierowcy jest to spełnienie marzeń ścigać się w Le Mans i nie mogę się doczekać startu. Historia Forda w Le Mans jest bardzo udokumentowana i jestem dumny, że mogę być częścią tego wyjątkowego programu - powiedział Scott Dixon.

Bourdais, który ścigał się w Le Mans w 2012 roku, powróci i zasiądzie w Fordzie GT z numerem #68. Jego partnerami będą Dirk Muller i Joey’em Handem.

Kierowca testowy Forda, Billy Johnson, pojedzie z numerem #66 w zespole Chip Ganassi obok Stefana Muke’a i Oliviera Pla.

Laureat w klasie LMP2 Le Mans, Tincknell będzie współpracował z Andym Priaulx i Marino Franchitti w samochodzie oznaczonym numerem #67.

Raij Nair, wiceszef Forda dodał: To przyjemność mieć bardzo silny skład kierowców z naszym powrotem do Le Mans. Zebraliśmy doświadczony i utalentowany zespół na wszystkich frontach i wszyscy skupiają się na tworzeniu nowego rozdziału w historii Forda w Le Mans.

Podczas ogłaszania składu na Le Mans, potwierdzono udział dwóch brytyjskich Fordów w pełnym sezonie WEC. Johnson i Tincknell będą się również ścigać u boku kolegów z Le Mans podczas wyścigów na Silverstone i Spa.

Image © Chris Owens

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE