Menu

Porsche Team prezentuje prototyp 919 LMP1 na sezon 2016

Porsche 919 Hybrid LMP1

Zespół Porsche zaprezentował zaktualizowany prototyp 919 Hybrid LMP1, którym będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz legendarnym wyścigu 24 godziny Le Mans.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu ujawnili, że po raz pierwszy zespół wykorzysta trzy różne pakiety aerodynamiczne, aby być konkurencyjnymi na wszystkich obiektach, które znalazły się w kalendarzu mistrzostw w 2016 roku.

Konstrukcja Porsche 919 Hybrid LMP1 pozostaje niezmieniona wraz z turbodoładowanym benzynowym silnikiem V4 oraz wydajny system hybrydowy.

Ponad 900 konny prototyp Le Mans jest gotowy na obronę tytułu - powiedział Fritz Enzinger z Porsche LMP1.

Zmianie w prototypie LMP1 uległy także barwy, w których kolorem dominującym jest czarny, lecz nie zabrakło także białego z odcieniami czerwonego.

Zespół Porsche na sezon 2016 nie zmienił swojego składu kierowców. W prototypie oznaczonym numerem #1 rywalizować będą Mark Webber, Brendon Hartley i Timo Bernhard, natomiast z numerem #2 Romain Dumas, Neel Jani i Marc Lieb.

Sezon 2016 rozpocznie się 25-26 marca na torze Paul Ricard w Francji, gdzie odbędzie przedsezonowy prolog. Pierwsza runda mistrzostw została zaplanowana na 15-17 kwietnia na torze Silverstone.

Porsche 919 Hybrid LMP1
Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE