Menu

Trzeci trening FIA WEC na torze Silverstone odwołany z powodu opadów śniegu

Toyota Gazoo Racing #5

Trzecia sesja treningowa Długodystansowych Mistrzostw Świata została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych, w tym także padającego śniegu.

Godzinny trening, tuż przed sesją kwalifikacyjną, rozpoczął się zgodnie z planem, jednak w bardzo złych warunkach atmosferycznych, które jako pierwszy sprawdził Anthony Davidson z zespołu Toyota Gazoo Racing.

Wyjazd Brytyjczyka na tor zakończył się jednak utratą panowania nad swoim prototypem LMP1 w zakręcie Chapel Curve i utknięciem w żwirowej pułapce, co spowodowało wywieszenie czerwonych flag i wstrzymanie sesji. Kierowca Toyoty, przy pomocy dźwigu, zdołał wydostać się z pułapki i powrócić do boksów.

Po kilku minutach przerwy sesja została wznowiona, jednak po wyjazdach kilku samochodów na tor i pogarszającej się pogodzie, dyrekcja wyścigu postanowiła wstrzymać sesję poprzez kolejne wywieszenie czerwonej flagi.

Na 20 minut przed końcem trzeciego treningu, z powodu padającego śniegu i braku poprawy pogody, zdecydowano o oficjalnym odwołaniu sesji.

Image © Toyota Motorsport GmbH

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE