Menu

Audi #7 traci zwycięstwo na torze Silverstone

Fassler, Lotterer i Treluyer / Audi Team Sport Joest

Fassler, Lotterer i Treluyer z zespołu Audi, stracili zwycięstwo wywalczone podczas pierwszej rundy Długodystansowych Mistrzostwach Świata na torze Silverstone, po badaniu kontrolnym, które wykazało nieprawidłowości w prototypie LMP1 R18.

Podczas badania kontrolnego, tuż po zakończeniu rywalizacji na brytyjskim obiekcie, sędziowie techniczni wykryli zbyt duże zużycie drewnianej płyty pod podwoziem, co jest niezgodne z artykułem 3.5.6a3 regulacji technicznych FIA WEC.

Za złamanie regulaminu technicznego skład Audi Sport Team Joest oznaczony numerem #7 został oficjalnie wykluczony z wyników sześciogodzinnego wyścigu w Wielkiej Brytanii.

Sędziowie uważają, że odpowiedzialność przestrzegania przepisów technicznych, w każdym przypadku, leży w gestii uczestnika - czytamy w informacji wydanej przez sędziów wyścigowych.

Pierwsza lokata i tym samym zwycięstwo na torze Silverstone przypadło oficjalnie Porsche i składowi oznaczonemu numerem #2, w którym rywalizowali Marc Lieb, Neel Jani i Romain Dumas.

Zespół Audi Sport Team Joest zdecydował się jednak na złożenie odwołania od decyzji sędziów i delegata technicznego, czego wynik pierwszej rundy FIA WEC na torze Silverstone pozostaje tymczasowy, aż do decyzji trybunału sportowego, który podejmie ostateczną decyzję.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE