Menu

Audi wycofuje apelację po wykluczeniu z wyścigu na torze Silverstone

Audi Sport Team Joest #7

Zespół Audi wycofał ostatecznie swoją apelację po odebraniu wygranej i wykluczeniu z pierwszej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Silverstone.

Po zaciętej rywalizacji i kliku zwrotach akcji w Wielkiej Brytanii, załoga oznaczona numerem #7 - Marcel Fassler, Andre Lotterer i Benoit Treluyer - odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016, jednak po badaniu technicznym ich prototypu Audi R18, skład został zdyskwalifikowany i wykluczony z ostatecznych wyników rywalizacji.

Jak wykazało badanie kontrolne po zakończeniu wyścigu, w prototypie LMP1 Audi R18 wykryto, że płyta drewniana zamocowana do podwozia jest niezgodna z artykułem 3.5.6 a3 regulacji technicznych.

Po analizie przeprowadzonej przez zespół wyjaśniono, że płyta drewniana zamocowana do podłogi prototypu LMP1 była narażona na częsty kontakt z podłożem toru, co spowodowało jej nadmierne zużycie.

Mimo tłumaczeń zespołu Audi, sędziowie podjęli decyzję o zdyskwalifikowaniu i wykluczeniu skład z numerem #7 z ostatecznych wyników rywalizacji na torze Silverstone.

Początkowo zespół Audi ogłosił, że odwołał się od decyzji sędziów technicznych FIA i swoich praw będzie dochodzić przed trybunałem sportowym, jednak w czwartek decyzja ta została cofnięta.

Akceptujemy wykluczenie z klasyfikacji i w interesie sportu wspólnie patrzymy w przyszłość - powiedział szef Audi Motorsport Dr Wolfgang Ulrich.

Podjęliśmy naszą decyzję w interesie sportu i mamy nadzieję, że pozostałe osiem rund mistrzostw świata będzie tak samo ekscytujące jak otwarcie sezonu - dodał.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE