Menu

Nowe Porsche w klasach GTE/GTLM od 2017 roku. Następca 911 RSR wjeżdża w fazę testową

Porsche GTE/GTLM

Najbardziej utytułowany samochód wyścigowy klasy GT sezonu 2015 w przyszłym roku zostanie zastąpiony zupełnie nowym autem. Następca 911 RSR zaliczył już pomyślny debiut na torze testowym ośrodka badawczego Porsche w Weissach. Teraz czas na fazę testową, obejmującą jazdy po torach wyścigowych całego świata.

W czasie pierwszych testów w Weissach z nowym samochodem GTE na sezon 2017 mogła zapoznać się większość fabrycznych kierowców Porsche.

To z pewnością rzadkość, gdy już w trakcie debiutu na torze za kierownicę nowej maszyny wsiada kilku kierowców – mówi Marco Ujhasi, główny menedżer fabrycznego projektu GT Motorsport. Jednak ponieważ w rozwój nowego samochodu angażują się wszyscy nasi fabryczni kierowcy, każdy, kto tylko znalazł czas w swoim planie zajęć, przyjechał do Weissach i przejechał nim parę okrążęń.

Pierwszą odsłonę następcy 911 RSR zaplanowano na styczeń 2017 i 24-godzinny wyścig na torze Daytona.

Wyścigowy debiut zupełnie nowego samochodu w 24-godzinnym maratonie to wielkie wyzwanie, ale wszystko idzie zgodnie z planem – wyjaśnia szef działu Porsche Motorsport, dr Frank-Steffen Walliser.

Porsche Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE