Menu

Will Stevens dołącza do zespołu G-Drive Racing na 24 godzinny wyścig Le Mans

Will Stevens

Will Stevens podczas 24 godzinnego wyścigu Le Mans będzie bronił barw zespołu G-Drive Racing i w prototypie LMP2 zastąpi Nathanaela Berthona.

Były kierowca Formuły 1, który sfinalizował kontrakt na pełen sezon Długodystansowych Mistrzostw Świata z ekipą Manor, podczas legendarnego wyścigu Le Mans dołączy do Rene Rasta i Romana Rusinova.

Brytyjczyk, który wystąpi w zespole G-Drive podczas dnia testowego w ten weekend na torze w Le Mans oraz pełnej rywalizacji na francuskim obiekcie, powróci do ekipy Manor na pozostałą część sezonu FIA WEC.

Oferta dołączenia do zespołu G-Drive Racing specjalnie na Le Mans i dzielenie samochodu z Rene i Romanem była przekonująca - powiedział Will Stevens. Zaoferowano mi możliwość walki o wygraną w wyścigu, co z zadowoleniem przyjąłem.

Jestem wdzięczny zespołowi Manor WEC za wypożyczenie mnie na tę okazję, a wspólną pracę będziemy kontynuować przez resztę swojego pierwszego sezonu w wyścigach wytrzymałościowych.

Z niecierpliwością czekam na mój pierwszy dwudziesto-czterogodzinny wyścig w tym składzie i jestem bardzo wdzięczny zespołowi G-Drive za tą okazję.

Cieszy mnie cała scena wyścigów długodystansowych i bez wątpienia mój pierwszy wyścig Le Mans będzie szczególnym wydarzeniem w mojej karierze - dodał Brytyjczyk.

Zespół Manor podczas 24 godzinnego wyścigu wystartuje jedynie jednym autem, mimo iż sezon rozpoczęli dwoma prototypami LMP2.

Image © Manor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE