Menu

Nathanael Berthon pojawi się w miejsce Kuby Giermaziaka w zespole Greaves podczas Le Mans

Graves Motorsport

Natanael Berthon uzupełnił skład zespołu Greaves Ligier w klasie LMP2 na zbliżający się legendarny 24-godzinny wyścig Le Mans.

Francuz, który rywalizował wcześniej w serii GP2 oraz Formule Renault 3.5, zajmie miejsce Kuby Giermaziaka, który wystąpił z zespołem Greaves w dwóch pierwszych rundach europejskiej serii Le Mans. Niestety, ze względu na problemy ze sponsoringiem, Polak nie będzie wspierał ekipy podczas długodystansowej rundy 18/19 czerwca.

Nathanael to jeden z najszybszych facetów w LMP2. Jesteśmy zadowoleni, że znalazł swoje miejsce u nas – mówił właściciel zespołu, Tim Greaves, w rozmowie z serwisem Autosport.

Greaves ma dobrą reputację w rozwoju kierowców i wielu „absolwentów” rozwinęło swoją karierę po epizodzie z nami. Jesteśmy przekonani, że Nathanael będzie cieszył się z atmosfery i profesjonalnego podejścia w Greaves.

Berthon poprowadzi samochód Greaves Ligier LMP2 wraz z Memo Rojasem i Julienem Canalem. Do zespołu powrócił Jon Lancaster, który zastąpił Kubę Giermaziaka podczas minionych testów Le Mans w niedzielę.

Image © AdrenalMedia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE