Menu

Zespół Porsche zadowolony po pierwszej sesji kwalifikacyjnej w Le Mans

Porsche Team #2

Zespół Porsche osiągnął najlepsze wyniki podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej do 24 godzinnego wyścigu Le Mans na torze De La Sarthe.

Najlepszy czas okrążenia liczącego ponad trzynaście kilometrów osiągnął Neel Jani (3:19.722), który dzieli prototyp Porsche 919 Hybrid LMP1 z Romainem Dumasem i Marciem Liebem. Na drugiej lokacie uplasował się prototyp z numerem jeden, w którym najszybszy był Timo Bernhard 3:20.203 rywalizujący wraz z Brendonem Hartleyem i Markiem Webberem.

Podczas rywalizacji w Le Mans kierowcy mają do dyspozycji aż trzy sesje kwalifikacyjne, które trwają po dwie godziny każda, a najlepszy czas decyduje o pozycji startowej każdego auta, co pokazuje, że każdy z zespołów musi liczyć z różnymi warunkami na torze.

Neel Jani, zdobywca najlepszego okrążenia na torze De la Sarthe przyznał, że trudno było przejechać bezproblemowe okrążenie na torze z powodu wolniejszych samochodów, jednak jak dodał, żaden zespół nie był w stanie pojechać bezproblemowego okrążenia.

Trudno było uzyskać dobre okrążenie w środowych kwalifikacjach. Było dużo ruchu na torze, a spora liczba samochodów jechała bardzo wolno - przyznał Neel Jani.

Uważam, że nikt nie osiągnął dobrego okrążenia. Na razie byliśmy wystarczająco dobrzy, aby zdobyć tymczasowe pierwsze pole startowe, ale jeszcze wszystko się może zdarzyć. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego samochodu - podkreślił Szwajcar.

Szef zespołu Porsche, Andreas Seidl dodał: To był udany start. Wszyscy nasi kierowcy ukończyli swoje obowiązkowe okrążenia w nocy. Oba samochody jeździły bez problemów technicznych i zakończyliśmy nasz program na długo przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi na torze oraz incydentem. Znaleźliśmy odpowiedzi na wszystkie postawione sobie pytania.

Oczywiście jesteśmy zadowoleni, że oba samochody są na dwóch pierwszych pozycjach, po pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Neel i Timo byli bardzo szybcy, nie podejmowali zbędnego ryzyka, choć natrafiali na korek.

Cały zespół wykonał bardzo dobrą pracę i mamy nadzieję na bezproblemową kontynuację tygodnia wyścigowego.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE