Menu

Porsche nadal na czele po przerwanej drugiej sesji kwalifikacyjnej Le Mans

Porsche 919 Hybrid: Timo Bernhard, Brendon Hartley, Mark Webber

Druga, wieczorna sesja kwalifikacyjna przed 24-godzinną rundą Le Mans, zakończyła się bez zmian na pozycjach – Porsche utrzymało prowizoryczne pole position.

Zespoły, nie chciały ryzykować, dlaczego większość ekip nie wykonała zbyt wielu okrążeń. Niemniej jednak, kiedy najmocniejsze opady ustały, zespoły pracowały nad ustawieniami na mokrą nawierzchnię wraz z oponami przeznaczonymi na deszcz.

W drugiej sesji kwalifikacyjnej najlepszy czas zanotowała załoga nr 1 – Timo Bernhard, Mark Webber, Brendon Hartley – lecz nie zdołali oni przełamać czasu załogi nr 2 z pierwszej sesji. Romain Dumas, Neel Jani i Marc Lieb posiadają na swoim koncie jak dotąd najlepszy rezultat – 3:19.733.

Jedyną ekipą, która poprawiła się względem pierwszej sesji kwalifikacyjnej był zespół By Kolles, który nie pojawił się wczoraj wieczorem na torze po wycieku paliwa w treningu.

Według oficjalnych wyników, Audi R18 e-tron #8 straciło swój czas z pierwszej sesji (3:22.466) i z wynikiem 3:22.823 spadło na szóstą pozycję.

W klasie LMP2, kierowcy często obracali się na torze. O problemach z kierownicą informował Tracy Krohm prowadzący Ligier JS P2 Nissana #40. Najlepszy czas przed pojawieniem się mocnych opadów uzyskał Ho-Pin Tung, jednak rezultat 3:39.559 okazał się o trzy sekundy gorszy od najlepszego czasu Rene Rasta (G-Drive Racing) zanotowanego w środę.

Wśród samochodów GTE na czele pozostaje Ford, który utrzymuje prowizoryczne dwie pierwsze pozycja na starcie. Środowy wynik Dirka Mullera – 3:51.185 – nie został poprawiony. Najszybsze w drugiej sesji kwalifikacyjnej było AF Corse Ferrari #51. Gianmaria Bruni, James Calado i Alessandro Pier Guidi uzyskali 3:53.218.

Clearwater Racing Ferrari 458 Italia znajduje się nadal na czele w klasie GTE AM dzięki wynikowi Roba Bella w środowych kwalifikacjach. Na drugiej pozycji także nie doszło do zmian – Aston Martin Racing Vantage #98. Na trzecią pozycję w klasie awansowało Porsche #88 zespołu Abu Dhabi-Proton.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE